Logged in as Guest, please register | 28 July 2014 - 09:15:25 (427) GMT 1
Users online: 0
 
 
Guests online: 231
Total online: 231
Guestbook
Guestbook
Events
Notification
Messages
Messages
 
Friday 05th, September 2003
Exposure Festival set times!!!

THE online dance music event of the year TODAY!!!. Set times and full roster inside...it's absolutely unmissable!

4-months in the making and the Exposure Festival is TODAY!!!! The set-schedule has been finalised and Trance.nu and Digitally Imported are proud to present a huge plethora of DJ talent.

On Friday 5 September 2003, from 16.00 (CET) onwards, http://www.exposurefestival.com is the only place to be. They’ll be direct links to each arena stream and chatrooms for each arena stream; DJs will show their faces throughout the event. Also expect a hive of activity on the Exposure forum, with ID anoraks going crazy; and be sure to leave your messages and feedback for the DJs to read after the show is over.

A big thanks to everyone who has helped with the planning and preparation. The world’s first online festival looks set to be this year’s biggest online dance event… do not miss!!! Enjoy…

Times = CET

Arena 1: Trance
16.00 – 17.30 : Matti Laamanen (aka Cosmicman)
17.30 – 19.00 : Misja Helsloot
19.00 – 20.30 : John 00 Fleming
20.30 – 22.00 : John Askew
22.00 – 23.30 : Armin van Buuren
23.30 – 01.00 : Woody van Eyden
01.00 – 02.30 : Matt Hardwick
02.30 – 04.00 : Scott Bond
04.00 – 06.00 : Flutlicht
06.00 – 07.30 : DJ Dazzle

Arena 2: Harder
16.00 – 17.30 : G&M Project
17.30 – 19.00 : Tony Burt
19.00 – 20.30 : Alex Morph
20.30 – 22.00 : DJ D Light (aka Climax 69)
22.00 – 23.30 : Marcos
23.30 – 01.00 : Dave Joy
01.00 – 02.30 : Jay K Walker
02.30 – 04.00 : Simon Eve
04.00 – 05.30 : Marcel Woods
05.30 – 07.00 : DJ Irish

Arena 3: Technique-DJs.com & The Trance.nu Trip
16.00 – 17.00 : Airwave
17.00 – 18.30 : Jon O’Bir
18.30 – 20.00 : Darren Tate
20.00 – 21.30 : Dumonde
21.30 – 22.30 : DJ Fire
22.30 - 23.30 : Endre
23.30 – 01.00 : Stigma vs Elusive b2b
01.00 – 02.30 : Blank & Jones
02.30 – 04.00 : Likwit
04.00 – 05.30 : Airbase
05.30 – 07.00 : Christian Rusch

Arena 4: Techno
16.00 – 17.30 : Paul Hazendonk
17.30 – 19.00 : Djane Lucca
19.00 – 21.00 : Chris Liebing
21.00 – 22.30 : Montana
22.30 – 00.00 : Stoneface vs Terminal
00.00 – 02.00 : Uli Poeppelbaum
02.00 – 03.30 : Dr Motte
03.30 – 05.00 : Dubdriver
05.00 – 06.30 : Dave Fish
06.30 – 07.30 : Moguai

Arena 5: Progressive
16.00 – 17.30 : Ben Lost
17.30 – 19.00 : Orkidea
19.00 – 20.30 : Markus Schulz
20.30 – 22.00 : Dave Dresden
22.00 – 23.30 : Lemon 8
23.30 – 01.00 : Fred Numf
01.00 – 02.30 : Deepsky
02.30 – 04.00 : Rouzbeh Delavari
04.00 – 05.30 : Parham
05.30 – 07.00 : Nils Noa

Arena 6: Psy
16.00 – 17.00 : Son Kite
17.00 – 18.30 : Logic Bomb
18.30 – 20.00 : Lucas
20.00 – 21.30 : Astral Projection
21.30 – 23.00 : John 00 Fleming
23.00 – 00.00 : Ticon
00.00 – 01.30 : Safi Connection
01.30 – 03.30 : Kristoff vs Skywarp b2b
03.30 – 04.30 : Violet Vision
04.30 – 06.00 : Biotonic
06.00 – 07.00 : Raja Ram


Written by:
Gonzo

Permanent link (use this if you want to link this content):

Share this!

Forum Discussion